Order Allow,Deny Deny from all دریل رادیال - اسپادانا تول

دریل رادیال

ماشین های دریل رادیال ماشین هایی از نوع دریل میباشند که کالاسکه ( گیربکس ) به منظور حرکت شعاعی بر روی بازویی که حول ستون خود میچرخد ، حرکت میکند . این نوع مکانیزم حرکتی ، به منظور سوراخکاری نقطه به نقطه بر روی قطعات بزرگی که امکان سوراخکاری با دریل ستونی و یا دریل های مگنت پرتابل نیست ، بکار میرود.

در ایران به منظور استفاده از دریل رادیال در بخش قالبسازی که درکارگاه های کوچک به منظور سوراخکاری قطعات کوچک قالب استفاده می شود میتوان از رادیال های بازو 80 با مته 40 بهره برد . چرا که این نوع دریل های رادیال از قیمت و ابعاد کمتری برخوردارند و میتوانند در فضاهای کوچکتر مورد استفاده قرار بگیرند. مشاهده شده در برخی موارد دریل های رادیال با ابعاد بزرگتر مانند طول بازوی 130 و 140 در بازار ایران عرضه شده که تفاوت چندان محسوسی در بخش گیربکس ، قطر ستون ، ارتقای بازو و یا المان های تاثیر گذار در بخش توان و دقت ماشین در آنها لحاظ نگردیده است. این موضوع که مشتری با خرید دستگاهی بزرگتر و قیمت نه چندان بالاتر اقدام به تولید مینماید در ابتدا امری است خوشایند ولی در ادامه اعلام این نکته ضروری است که بر اساس مهندسی ساخت المان های اصلی باید تناسب ساختاری با یکدیگر داشته باشند که مستقیما در قیمت تمام شده تاثیر میگذارند و قیمت محصول را افزایش میدهند.

کاربرد دریل رادیال  در صنایح مختلف :

نفت و گاز و پتروشیمی ، ساخت سوله و استراکچر و سازه های فضایی ، قالبسازی ، خودرو سازی ، ریخته گری و بسیاری دیگر ….

برای خرید دریل رادیال به چه نکاتی دقت کنیم :

1-      در ساختار ماشین به المانهای ریخته گری طراحی بدنه ، همگام بودن اجزا دستگاه با یکدیگر مانند قطر ستون ، طول بازو ، گیرکس ، تعداد  دور و …. دقت کنیم.

2-      شرکت داخلی به منظور دریافت خدمات بعد از فروش و داشتن قطعات یدکی

3-      میزان محبوبیت آن برند در بازار داخلی و میزان فروش آن

4-      قیمت و شرایط فروش

در دریل های رادیال سیستم قفل کردن و باز کردن گیرکس و یا بازو در مقاطع مختلف میتواند به صورت دستی و یا هیدرولیک انجام گردد. در نوع استفاده از سیستم هیدرولیک مزایایی وجود دارد که به شرح ذیل ارائه میگردد :

1-      سهولت بیشتر برای اپراتور

2-      فشار یکسان در طول پروسه ماشینکاری و درنتیجه عملکرد مناسب و عمر طولانی تر قطعات دستگاه

3-      استحکام بیشتر در قفل کردن و عدم خیزش کالاسکه و درنتیجه عمر بیشتر ابزار و کیفیت سوراخکاری بیشتر

امروزه در بخش صنعت ساختمان ، سوله ، سازه های فضایی و استراکچر بسیار از دریل رادیال 160 چین و چک استفاده میگردد. چرا که استفاده از پانچ بر روی شیت های ST37 و یا ST52 ترک های میکرونی ایجاد و درنتیجه بعد از نصب در سازه این ترک ها با آسیب های جدی روبرو خواهد شد.

×

چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟

× از من بپرسید !