Order Allow,Deny Deny from all بورینگ CNC - اسپادانا تول

بورینگ CNC

ماشین های بورینگ از نوع ماشین های فرز میباشند اما قابلیت های دیگری مانند سوراخکاری های عمیق در اشکال مختلف را دارا میباشند. عملیات بورینگ کاری در اصل بزرگ کردن سوراخ دریل شده میباشد. این روش به منظور رسیدن به دقت های بالاتر در عملیات ماشینکاری سوراخ ها میباشد. عملیات بورینگ کاری در هر دستگاهی امکان پذیر است.

محور های بورینگ همانند دستگاه های دیگر از محور مختصات تبعیت میکنند یعنی محور های خطی X,Y,Z و محور های کمکی  A,B,C. اما در این دستگاه دو محور اضافی دیگر نیز وجود دارد محور های U و W . محور U به منظور افزایش قطر ماشینکاری و بورینگ کاری در داخل قطعه ، بکار برده می شود و محور W به حرکت بیشتر شفت در راستای اسپیندل اطلاق می شود.

اولین دستگاه بورینگ در سال 1775 بوسیله john Wilkinson اختراع و تولید شد. بورینگ های سی ان سی نیز مانند دیگر دستگاه های cnc  از کنترل عددی برای حرکت و چرخش ابزار بهره میبرند.دستگاه های بورینگ در اندازه های مختلف هستند ، به طور میانگین قطر شفت 75 میلی متر و توان هایی در حدود 22 HP و دور اسپیندل 1600 rpm  دارند.

اجزاء دستگاه بورینگ :

گیربکس:

مهم ترین بخش یک دستگاه بورینگ گیربکس آن است و کل دستگاه بر محوریت آن ساخته شده است. گیربکس حرکت پیشروی و ابزار راکنترل مینماید. اسپیندل برای عملیات سنگین بورینگ کاری و دریل کاری به آرامی حرکت می کند.

ستون :

ستون حرکت بالا و پائین رفتن گیربکس را به شکلی بسیار دقیق فراهم مینماید. این ستون ها در اشکال مختلف طراحی شده اند، برخی به زمین فیکس و برخی دیگر قایل حرکت هستند.

پایه ستون :

پایه ، امنیت و استحکام  ستون را تامین میکند که در مدل های مختلف شکل base متفاوت می باشد.

ستون حائل :

به منظور عملیات بورینگ کاری و استفاده ابزار های سنگین باید از یک ستون حائل استفاده کرد. این ستون شامل بیرینگ هایی که باید به صورت سنکرون با گیربکس حرکت کند ، میباشد.

در نوع بورینگ های floor type  و planer type ستون اصلی ، حائل ، میز و اجزای دیگر همگی بر روی یک ریل یا باند حرکت مینماید

میز و saddle :

مهمترین نقش میز نگهداری قطعه کار میباشد. حرکت میز به طور معمول در راستای اسپیندل میباشد مگر اینکه میز توسط saddle حرکت نماید که در آن زمان حرکت دیگر ، عمود بر حرکت قبلی و موازی با اسپیندل انجام خواهد گرفت. این مورد بیشتر در موارد table type  میباشد.

بستر یا bed  :

 تنه دستگاه میتواند به صورت یکپارچه و یا چند تکه ریخته گری شده باشد و به منظور پشتیبانی میز ، ستون ، گیربکس و همچنین مخزن آب صابون میباشد.

راهنمای خرید دستگاه بورینگ :

برای انتخاب بورینگ در ابتدا بر اساس نیاز خود به حل این موضوع بپردازید که چه گزینه ای اعم از سی ان سی و یا منوال میتواند برای شما مناسب باشد.

1-      برای انتخاب یک بورینگ مناسب به قطر اسپیندل و قطر بورینگ کاری خود دقت کنید به طور معمول قطر های 110 ، 130 و یا 150 میلی متر (spindle diameter) انتخاب می شود ، هرچه این قطر بزرگتر باشد صلبیت ماشینکاری بیشتر خواهد بود.

2-      عمق ماشینکاری خود را بررسی کنید ، بببنید تا چه میزان باید عملیات دریل کاری انجام شود و در چه عمقی حداکثر نیار به بورینگ کاری دارید . بر این اساس میزان حرکت محور W دستگاه خود را ارزیابی خواهید کرد . در مواردی که ماشینکاری پوسته و یا housing  را انجام میدهید و قرار است اسپیندل از محفظه ای عبور و داخل کار را بورینگ کاری کنید حتما از مجهز بودن دستگاه به محور U اطمینان حاصل کنید. ( در دستگاه های منوال این محور لنگ تراش نام دارد)

3-      ابعاد قطعه کار و وزن : مطمئن شوید قطعه ای که می خواهید ماشینکاری کنید با ابعاد دستگاه مور نظر مطابقت داشته باشد ( ابعاد میز کار ) همچنین به وزن قابل تحمل روی میز بر اساس قطعه خود دقت کنید.در مقاله های مختلف اشاره شده است :دستگاه های را خریداری کنید که مقداری ( چیزی در حدود 20 درصد ) بزرگتر از نیاز شماست. بنابراین در عملیات های مختلف ماشینکاری به بالاترین بازدهی خواهید رسید.

4-      حرکت محور : حرکت محور ها بسیار به عرض و موقعیت قطعه کار وابسته اند. هرچه میزان محور ( حرکت شفت اسپیندل)  بیشتر باشد عمق بیشتری را میتواند ماشینکاری کند. هرچه محورهای X و Y بزرگتر باشند  قطعه کار عریض تر و بلند تری را میتوان ماشینکاری کرد.

×

چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟

× از من بپرسید !