Order Allow,Deny Deny from all معرفی دستگاه CNC - اسپادانا تول

معرفی دستگاه CNC

دستگاه cnc در موارد متفاوتی در صنعت استفاده دارد و یکی از پرکاردبردترین دستگاه های صنعتی محسوب می‌شوند. دستگاه cnc با توان کار بسیار بالا و دقت زیاد می تواند فرایند تولید قطعات را سرعت ببخشد.  این دستگاه با استفاده از مته پر سرعت و کنترل کامپیوتری بازو ها برای تغییر مسیر مته در زمینه ی برش و سوراخ بسیار حرفه ای عمل میکند. به نسبت متریال مورد نظر برای برش بر روی سینی دستگاه و سیستم کالیبراسون دستگاه شروع به برش میکند.

دستگاه CNC میتواند عملیات برش و سوراخ را در راستای سه محور اصلی انجام دهد. این برش ها در واقع تو رفتگی هایی را به اندازه ی نوک سر مته ایجاد میکند که در حرکت دادن بازو ها و همچنین تو رفتگی و یا بیرون آمدن مته بر روی متریال ، خطوط و همچنین نفش ها ایجاد میشود.

یکی از پرکاربردترین دستگاه های صنعتی  دستگاه CNC است. با توجه به وسعت کارایی این دستگاه، از آن در صنایع مختلف استفاده می شود. استفاده از این دستگاه حتی تا صنایع مهمی چون موشک سازی و ماهواره سازی نیز پیشرفته است چرا که دقت عملیات برش دراین دستگاه میتواند تا صدم میلیمتر باشد. در واقع روز به روز گستردگی استفاده از دستگاه سی ان سی بیشتر می شوند و صنایع بیشتری به فکر استفاده از این دستگاه می افتند.

با پیشرفته شدن دستگاههای cnc میتوان نسل بعدی را توسط همین دستگاه‌های فعلی تولید کرد و هر نسل ، نسبت به مدل قبلی خود بسیار پیشرفته تر ، دقیق تر و سریع تر خواهد بود.

روش کار دستگاه cnc

بخش كنترلگر، بخش اصلي يك دستگاه CNC است. در صنعت اين بخش با نام كنترلرCONTROLER  نامیده می‌شود. يك دستگاهCNC  از هر نوع (تراش،فرز ،سنگ،ابزار تيز كن،تزريق ،پرس و…) بيشتر با نوع كنترلر آن شناخته می‌شود. همچنین نوع آموزشی كه به افراد داده مي‌شود در اصل براساس كنترلر دستگاه می‌باشد.

یکی از بهترین و معروف‌ترین دستگاه‌های برش و تولید ،دستگاه‌های cnc هستند. این دستگاههای به روش‌های متفاوتی کار می‌کنند . هد اصلی دستگاه با حرکت در راستای محور ایکس X و وایY و یا حتی زد Z ، میتواند هر قطعه را تولید کند و هر شکلی را حکاکی کند. برشکاری در این دستگاه با بهره‌گیری از انتقال نیروی دورانی به  مته‌ی واقع در هد دستگاه انجام می‌شود.  و به وسیله بازروها، نیروی مته به سطح مد نظر وارد می شود. کنترلر مرکزی محاسبه می‌کند که حرکت بعدی بازوهای در چه جهتی و به چه میزان باشد.

انواع دستگاه CNC

این دستگاه‌ها بر اساس کاربردشان تقسیم بندی می شوند :

 1. دستگاه CNC  چوب
  • CNC منبت و حکاکی و برش تخت
  • CNC منبت کاری چهار محوره روتاری ( قطعات مدور)
 2. دستگاه های CNC سنگ
 3. دستگاه های CNC برش ورق
  • CNC برش CO2 و پلاسما
  • CNC برش واترجت
 4. دستگاه های CNC فولاد و فلزات سخت
  • CNC فرز
  • CNC تراشدر تصویر زیر  دستگاه CNC سنگ را ملاحضه میکنید . برای خرید این محصول با شماره ۰۹۱۳۳۲۳۵۷۸۸ در تماس باشید
×

چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟

× از من بپرسید !